ترامپ: تصاویر ایران از تفنگداران آمریکایی به منزله سیلی زدن به ما بود

نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تصاویر منتشر شده از لحظه تسلیم شدن تفنگداران این کشور در آب‌های خلیج فارس را موضوعی ننگ‌آور برای واشینگتن توصیف کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ نامزد آتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: تصاویری که ایران از تفنگداران پخش کرد دهشتناک و به منزله سیلی به صورت ما بود. 

 
ترامپ گفت: در رابطه با آنچه که آن‌ها برای ما انجام دادند، این موضوعی تحقیر آمیز برای آمریکا بود، آن‌ها در حالی که بر روی زانوهای خود نشسته بودند و تفنگ‌ها در پشت سر آن‌ها قرار داشت. 
 
وی افزود: آنگاه شاهد این موضوع هستیم که کری می‌گوید که آن‌ها با بازگرداندن آن‌ها کار بزرگی انجام داده‌اند. این مایه ننگ ما است. ما نباید به آن‌ها چکی به مبلغ یکصد و پنجاه میلیارد دلار در چند روز آتی بدهیم و باید آنرا نگه داریم زیر ا که آن‌ها چهار گروگان ما را در اختیار داریم.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در اداکه گفت: به نظرم تصاویر منتشر شده از طرف ایران از این تفنگداران بسیار دهشتناک و به منزله سیلی به صورت است. ما باید به آن‌ها بگوییم که پیش از هر چیزی شما باید زندانیان ما را بازگردانید. 
 
ترامپ درباره حمله آمریکا به عراق گفت: حمله ما به عراق یک اشتباه بود. ما از سال‌ها پیش به شدت مخالفت خود را با این موضوع اعلام کرده بودم. شما می‌توانید این موضوع را در عنوان روزنامه‌ها ببینید. این اشتباه وحشتناکی بود. اما در دوران اوباما ما هم عقب‌نشینی کردیم و دشمن به این کشور بازگشت. این یک افتضاح بود.
شنبه 26 دي 1394